Dům zámeckých kaplanů je součástí městské památkové zóny, jde o památkově chráněný objekt staré fary. Z oken penzionu se naskýtá jedinečný výhled na nejatraktivnější část historického jádra obce, komplex zámeckých budov a kostel Nejsvětější trojice. Díky své poloze poskytuje ideální možnost propojení relaxace v zámeckém parku, aktivního odpočinku či cykloturistiky. S ohledem na své umístění ve svahu pod zámeckým kostelem zde zažijete jedinečné okamžiky včetně naprostého klidu.

V době nedávné sloužila fara jako sídlo NADACE Valeč v Čechách, která se o obnovu památkově chráněné budovy nejvíce zasloužila. V roce 2017 byla završena celková rekonstrukce objektu a prostory byly přizpůsobeny, v rámci možností, ubytování hostů. Dům zámeckých kaplanů poskytuje kapacitu ubytování pro 20 osob. Při využití celé kapacity fary je však nutno počítat s tím, že architektura památkově chráněného objektu neumožňuje vybudování sociálního zařízení na každém pokoji a to je tedy pro ubytované v přízemí společné (mimo apartmány, které mají vlastní koupelnu). Věříme však, že tato okolnost neovlivní váš celkový zážitek.

penzion valec

Hostům je k dispozici celkem 5 pokojů poskytujících soukromí a jedinečný výhled na Valeč.  Pokoje jsou prostorné, standardně vybavené internetem, WiFi, chladničkou. Parkování je možné přímo u objektu, zabezpečeno kamerovým systémem. Stravování zajišťuje útulná stylová restaurace U muzea s kapacitou až 80 míst v centru obce.

Ubytování v přízemí je bezbariérové, domácí mazlíčci jsou povoleni.